4 objektivní důvody proč tě žádná nechce

4. března 2018 v 19:32 | HzB
(klíčový článek původního zaniklého blogu)"Než se oženíš, tak se to zahojí", říkávali nám, když jsme byli děti...
Na základní škole jsme měli předmět - "Rodinná výchova", kde jednou probíranou látkou byl také "výběr partnera" - všimněte si toho kouzelného slova VÝBĚR... ještě se k němu vrátím)

Čas běžel, skončila základka, nastoupili jsme na střední. Spolužačky se vesele párovaly - na tanečních ve druháku už pro každou přijel nějaký ten "přítel" ve svém autě... A my pořád nic. Však času dost - ona se nějaká najde, na každého někde nějaká čeká, není kam spěchat!

A tak roky plynuly, maturita, někteří z nás šli na vejšku... jenom ty vztahy, sex a láska byly pro nás pořád záhadnými záležitostmi z oblasti sci-fi.

Však co, až budu pracovat a vydělávat, ona se nějaká chytrá hodná holka určitě najde...

Nastoupil jsem do práce a začal vydělávat slušný prachy. Uplynulo dalších 10 let... A co myslíte? Já a vztahy? NIC! Za celých 10 let ANI NÁZNAK šance na nějaký vztah...

Tak kdepak jsou ty naše protějšky v ženském vydání? Kde se všechny schovávají? Přece žen je v ročníku zhruba stejně jako mužů... Možná se vám to může zdát jako nějaká záhada... Proč každá žena, kterou potkáte, bez ohledu na míru její atraktivity, má spoustu vztahových zkušeností? Proč každá vystřídala několik partnerů? Proč právě já jsem pro všechny jako neviditelný? Proč mě snad ani nepovažují za muže?

Ano, nejsem krasaveček. Ale každá holka také není krasavice... "Měl bys na sobě pracovat... co vlastně můžeš nabídnout?" Fajn! Můžu mít teď nevhodnou otázku? "Co TY nabízíš, slečno?" "Já? Já jsem přece žena!"
Jasně - žena může být nezaměstnaná, s bohatou sexuální minulostí, morbidně obézní... ale vždy to budeš ty coby muž, který by "měl na sobě pracovat" a pak se možná ta úplně poslední zcela nepřitažlivá, charakterově odpudivá žena nad tebou slituje...

A tady se vracíme na začátek úvahy - VÝBĚR partnera. Kdybych tehdy jen věděl! Je to tak absurdní! Cožpak si průměrný muž dneska může vybírat? Ten je často rád, když o něj má zájem aspoň jedna jediná.

Podívejte se na jakoukoli seznamku... absolutní převaha mužů v poměru zhruba 4:1. Když napíšete na inzerát, tak šance, že vám některá odpoví je logicky dost nízká. Pokud nejste krasaveček, tak se vždy najdou jiní muži s lepšíma fotkama, a pak už je celkem jedno co napíšou. A když už se stane ten zázrak a vy dostanete odpověď, stejně se bude většinou jednat o nějakou jednoslovnou odpověď. A pak konec.

Možná jste slyšeli radu "ser na seznamky". To je jasný, ale v realitě není situace o moc lepší. To už si krasavečci a ženy, od kterých tyto duchaplné rady přicházejí, neuvědomujou. Jinak řečeno - krasaveček snadno najde na seznamce i v realitě - VŠE JE DNES O VZHLEDU - víc než si myslíte - kdo nezažil neuvěří. A možná taky ještě o penězích - ale to už musí být skutečně hodně velkej balík! A pokud jsi průměrného vzhledu, pak musíš mít talent na balení žen. V tom případě musíš být extrovert, nesmíš být nervozní, musíš být zábavný a plný energie. Nesmí se s tebou ani chvíli nudit, musíš být hlučný, drzý... Pak máš šanci i s průměrným vzhledem. Zdá se, že my co jsme v genetické loterii nevyhráli aspoň průměrný vzhled, to můžeme rovnou zabalit a zapomenout že existuje něco jako láska, sex a vztahy. Pro nás to vpodstatě NEEXISTUJE, resp. my neexistujeme pro ženy - ani nás nepovažují za muže. Ženy hledají to, co "je v módě". A v módě je dnes extrovertní, hlučný krasaveček, sázející jednu ironickou hlášku za druhou jako v nějakém sitkomu. Přesně na takové muže se ženy od dětství dívají v seriálech. Proto většina z nich touží právě po takovém krasavečkovi a spoustu z nich nezastaví, i kdyby to měl být kurevník, gambler, fetka nebo násilník. Přece nedám šanci obyčejnému klukovi. Co by si o mně "kamarádky" řekly... Jak je to možné? Jak vzniká takový NEPOMĚR na "vztahovém trhu"?

Dlouhé roky jsem o tom přemýšlel. Asi jako každý nedobrovolný nepolíbený panic ze začátku vůbec nechápete, co se to vlastně děje. Něco je špatně, ale co? Jasně - nevypadám dobře. To je první věc, kterou pochopíte už z pohledů dívek a z toho jak se k vám chovají odlišně ve srovnání s tím jak se chovají ke krasavečkům.

Ale jak plynou roky v osamění, čekáte že se něco změní... Možná se málo snažíte, možná nejste zrovna lvi salónů... Ale to přeci nevadí - netoužíte po žádané vytlemené extrovertce, která si to už v 15 rozdávala na hajzlech za diskotékou...

Časem prostě zjistíte, že KAŽDÁ SI MŮŽE VYBÍRAT. Jeden internetový kamarád mi jednou v nějaké diskuzi napsal památnou větu: "ŽENSKÝ NEJSOU". Tehdy jsem to ještě nechápal. Jak "nejsou"?
Nyní se už dostáváme k jádru úvahy. Jak jsem uvedl v nadpisu - 4 důvody proč tě žádná nechce. Ano, vše funguje podle tohoto jednoduchého pravidla:

Žena je sama, když jí není žádnej dost dobrej. Zatímco muž je sám, když není pro žádnou dost dobrej.


1. RECYKLACE "KVALITNÍCH SAMCŮ"

Žena je nejvíce atraktivní v době svého mládí, zatímco "kvalitní" muži jsou atraktivní po většinu svého života. A bohužel v dnešní skrytě polygamní době, kdy se většina vztahů rozpadá a polovina manželství končí rozvodem, se tito "kvalitní" muži "recyklují". Oni ty ženy doslova "vyžijou" - užijou si jejich mládí a pak je odkopnou a hledají si zase další mladší, nebo vytvoří "paralelní" vztah. Každá žena samozřejmě věří, že ten její zábavný krasaveček s ní zůstane celý život, že spolu vychovají potomky a v důchodu budou jezdit k moři a starat se o vnoučata. Každá žena si také myslí, že ona je stejně atraktivní jako ten její krasaveček a že má na takového nárok, i když to obvykle není pravda. Neatraktivními muži s podprůměrným vzhledem nebo bez talentu na svádění žen každá pohrdá. Ve skutečnoti platí, že čím je žena méně atraktivní, tím relativně atraktivnějšího partnera si může vybírat (relativně ke svým kvalitám). Je to z toho důvodu, že část mužů je zkrátka celoživotně "na odpis", takže žena, která je objektivně na úrovni těchto zavržených mužů prostě "přeskočí do vyšší ligy".


2. POPULAČNÍ POKLES

Vymíráme. Starší ročníky jsou početnější. Není to lineární pokles, ale trend je zřejmý. Jaký to má efekt na náš problém? Především to multiplikuje (posiluje) bod č. 1. A i kdyby bod č. 1 neplatil, tak stále platí, že ženy si obvykle vybírají o něco starší partnery. A vzhledem k tomu, že starší ročníky jsou početnější vlivem populačního poklesu, pak menší počet žen ze slabších ročníků si vybírá z většího počtu mužů ze silnějších ročníků.


3. GEOGRAFICKÁ POLOHA ČR

Určitě znáte ze svého okolí hned několik žen, které si našly za partnera Němce, Angličana, Itala... zkrátka vyšší životní úroveň táhne jako magnet, co si budeme vykládat... A ženy vždy hledaly hmontné zajištění pro sebe a své potomky. Navíc různé výměnné pobyty, studijní akce typu Erasmus nebo zaměstnání jako au-pair otevřelo českým ženám cestu za bohatým princem z vyspělé země.
Českých mužů, kteří si našli partnerku z chudší země je podstatně méně, jednak kvůli jazykové bariéře a pak také tamní muži si svoje ženy přece jenom lépe hlídají, nejsou ještě tak změkčilí jako Češi a nevím jak by to dopadlo, kdyby se český panic pokoušel flirtovat v tramvaji s neznámou cizinkou...


4. MENŠÍ ZÁJEM ŽEN O VZTAHY A SEX

Ženy nemají takovou potřebu sexu a spousta z nich bez partnera nejspíš ani tolik citově nestrádá, takže si v klidu počkají na toho "pravého" a nevezmou zavděk někým, kdo jim po všech stránkách nevyhovuje (hypergamie). Je to i tím, že téměř o každou ženu je zájem, takže ví, že kdyby chtěla, tak jí stačí kývnout. Není v zoufalé situaci nás starých nedobrovolných nepolíbených paniců, na které se za celý život žádná pomalu ani nepodívá. Každá žena moc dobře ví, že nemá zapotřebí se zahazovat s někým, kdo je RELATIVNĚ pod její úroveň. Ve skutečnosti už víme, že je to trochu jinak, ale dokud je žena mladá, tak si chce užít života...


P.S.

V dřívějších dobách platily fráze o "štěstí v lásce" a "náhodných setkáních".

Po roce 2000 došlo k rychlému rozvoji informačních technologií, především internetu, což ještě více prohloubilo jevy, kterými jsem se zabýval ve výše uvedeném textu. Větší dopad nastal nejprve ve městech, kde byl internet dříve dostupný než na vesnicích.

Sociální sítě a seznamky "zprůchodnily" vztahový trh. Začaly se větší rychlostí šířit informace o potenciálních partnerech a tím zpětně došlo u žen k odhalení jejich vlastní hodnoty na vztahovém trhu.

Navíc vzrostlo pokušení pro atraktivní muže, aby se "zrecyklovali", nebo si našli "bokovku".

V dobách před nástupem internetu bylo daleko více žen, které si nebyly vědomy svého postavení na vztahovém trhu a ruku v ruce s nedostatkem informací o potenciálních partnerech byly spíše ochotné dát šanci muži, o kterého by si v dnešní době takříkajíc "ani kolo neopřely" :D
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Džegrt Džegrt | 23. srpna 2018 v 20:11 | Reagovat

Měli by jsi založit vlastní politickou stranu. Volil bych tě. 8-)

2 mamcinkoutek mamcinkoutek | E-mail | 26. srpna 2018 v 8:52 | Reagovat

Zajímavý pohled. Musím souhlasit že na VĚTŠINU žen to sedí - mám svých pár kamarádek, ale všechny ženské nejsou stejné. Já jako svobodná máma jsem měla v podstatě jedinou možnost seznamku a nehledala jsem žádného krasavečka, potřebovala jsem pracujícího, slušného chlapa, který by byl dobrým vzorem a tátou mých dětí....naše první rande nebylo bůhví co (ale donesl mi kytku a to mě tak zahřálo u srdce že jsem si řekla že šanci mu dám) a udělala jsem dobře...teď jsme se nedávno zasnoubili a opravdu věřím že budeme ten pár co bude v důchodě jezdit k moři a starat se o vnoučata....pokud to hledání vzdáš nikdy tu svou pravou nenajdeš a to by byla škoda ;-)

3 HzB HzB | Web | 26. srpna 2018 v 9:42 | Reagovat

To je dobře, snad vám to spolu vyjde :-)

4 TaraLevoe TaraLevoe | 28. srpna 2018 v 19:16 | Reagovat

Ve skutečnosti to nikomu neprejes, tak se nedělej. Vím, že to sem nepustis, ale jen tak ;-)

5 PPK PPK | E-mail | 29. srpna 2018 v 11:54 | Reagovat

Velice trefné a zároveň smutné.
Realita.

6 Eileen Eileen | E-mail | Web | 6. října 2018 v 19:10 | Reagovat

Myslím si, že co se týče získání ženy, je hodně důležité mít sebevědomí a charisma. Znám pár holek, které dlouho s nikým nebyly, a až když získaly sebevědomí, tak najednou získat chlapa tak velký problém nebyl. Myslím si, že je to u chlapa podobné.
Mrzí mě, že máš problém najít životního partnera.
Bohužel souhlasím s tebou, že silný magnet u většiny žen jsou peníze a výrazné osobnosti (muži ve vysokém postavení nebo také někdy grázlové). Je to asi i trochu ještě dáno biologicky. Byla jsem též dlouho dobu nepolíbená a panna. Souhlasím s tebou, že to muži v hledání mají horší. Na seznamkách je jich přebytek. Jejich hledání o to víc stěžují spoustu takových mužů, kteří se tam pohybují a kterým jde jenom o to jedno, tudíž ženy už potom nemají náladu ani na ty slušné.
Z pohledu ženy, raději budu sama, než být s někým kdo mi nevyhovuje. Není to o tom, že bych byla vybíravá, ale spíš bych se cítila potom "znásilňovaná", kdybych byla s někým, kdo mě po sexuální stránce nebere,... a vůči tomu druhému by to též nebylo fér. Neber to prosím špatně, ale článek mi přijde jako nepatrná nenávist...nebo spíš zapšklost k ženám, že si toho muže žádná nevybere a on je kvůli tomu naštvaný, ... možná se mi to asi jenom zdá.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.